Naši žiaci úspešne reprezentovali školu na viacerých súťažiach a projektoch. Veď posúďte sami:
V okresnom kole speváckej súťaže Slávik Slovenska, ktoré sa uskutošnilo na ZUŠ v Komárne sa naši žiaci umiestnili nasledovne: Ľubica Losonciová 1. miesto, Natália Martinská 1. miesto, Tánička Barteková 2. miesto.
Žiačky umiestnené na prvých miestach postúpili do krajského kola v Topoľčanoch, kde sa svojím vystúpením tiež nestratili. Gratulujeme!!!
Prírodovedná súťaž Hypericum - Dropie, súťaž družstiev. Tím našej školy tvorili žiaci 6. a 7. ročníka, konkrétne
Daniel Virág 6.roč, Vivien Hegedűsová a Kristián Lukacsovics, obaja 7. roč.
Súťažiaci riešili teoretické aj praktické úlohy z biológie a naše družstvo získalo trietie miesto, ku ktorému im gratulujeme!!
Okresné kolo v atletike za okres Komárno sa konalo v Nových Zámkoch na štadióne na Sihoti, kvôli lepšiemu technickému zabezpečeniu.
Naši žiaci boli opäť úspešní a umiestnili sa nasledovne:
Nikolett Kóšová 7.roč. 2.miesto v skoku do diaľky a 3.miesto v hode loptičkou
Letícia Mrúzová 9.roč. 5.miesto v hode loptičkou
Martin Miroslav Petro 9.roč. 4.miesto v hode loptičkou
Ďakujeme za reprezentáciu a tiež gratulujeme!!
Projekt SUPERTRIEDA - Naša škola sa dlhodobo zapája do projektu Supertrieda. Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.
Realizačný tím vyhlásil v tomto školskom roku dve témy. My sme si vybrali tému: „Čo by na to povedala príroda“. Ochrana životného prostredia a prírody je našim deťom z vidieka blízka a tak sme sa prostredníctvom rozprávky o Mackovi Uškovi preniesli do prírody, lesa a spevom, rytmickými hrami, hádankami, vyčítankami, slovnými hrami sme hravo poukázali na krásu prírody, na jej schopnosť liečiť smútok, choroby. Pohybom, tancom, so zapojením nehudobných aj hudobných zvukov sme vyjadrili náš postoj voči vedomému ničeniu prírody.
V školskom roku 2014/2015 sa do SUPERTRIEDY zapojili triedy 1.B a nultý ročník. Deti na súťaž pripravovali pani vychovávateľka Ingrid Procházková, triedne učiteľky Mgr. Andreja Bazsóová a Mgr. Dana Molnárová, ktoré do hudobno-dramatického predstavenia vnášali ďalšie nápady, postrehy a predstavenie neúnavne nacvičovali. Bez hudobného sprievodu pána učiteľa Mgr. Nebojšu Popiča by naše vystúpenie nemalo šmrnc. Hudobný sprievod si pán učiteľ nacvičil aj so žiakmi 3. ročníka. Aj ony boli súčasťou nášho tímu a ich hra obohatila naše predstavenie. Poďakovanie patrí aj pani učiteľke Mgr. Márii Gorilákovej, ktorú sme si pozvali, aby naše hudobno-dramatické pásmo recenzovala. Jej nápady vniesli do nášho predstavenia ešte väčšiu hravosť a živosť.Súčasťou súťaže bola aj možnosť vyhotovenia a prezentovania plagátu k téme súťaže. Žiakom 4. ročníka pod vedením pani učiteľky Zuzany Baloghovej sa podaril krásny a originálny kúsok. Svoj výtvor si v Nitre aj spoločne odprezentovali.
Najskôr si naše predstavenie pod názvom „Macko Uško“ pozreli naši rodičia. V nedeľu, 24.5.2015 so začiatkom o 17,00 hodine mohli v aule školy svojim deťom za výborný výkon zatlieskať. Dňa 27.5.2015 sa naši žiaci predstavili obecenstvu na krajskom kole v Nitre-Drážovciach a v kategórii pre ročníky 1.-4. získali prvé miesto a postúpili do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční 18.6. 2015 v Bratislave. Gratulujeme!!
RecykloHRy a Deň Zeme
Spoločne s projektom RECYKLOHRY sme sa na I. stupni ZŠ s VJS nalaďovali na jarnú vlnu. Využili sme výzvu pani Šimončíkovej- koordinátorky projektu a chytili sa šance osláviť Deň Zeme kreatívnymi úlohami.
Spoločnú úlohu pre všetky kategórie: vytvoriť vlajku Zeme z recyklovateľných, vyradených či iných materiálov, ktoré by inak skončili ako odpad, sme hravo zvládli. Staré vrece od zemiakov, noviny, bublinková fólia, umelohmotné vrchnáky a bambusová tyč boli podkladovým materiálom na výrobu zástavy. Bola dostatočne veľká, aby pútala pozornosť detí a žiakov pri vchode do školy. Spracovali sme ju nápadito a podľa posúdenia detí reprezentovala posolstvo Dňa Zeme. Vo vstupnom vestibule školy bola vyložená od 20.apríla 2015. Takto v predstihu oznamovala žiakom blížiace sa oslavy – príchod Dňa Zeme.
Pri riešení ďalšieho zadania projektu sme zažili veľa zábavy a zároveň sme sa naučili veľa nového o tomto významnom dni. Naše poznatky z rozprávania, encyklopédií, médií, z pozorovania a vlastných skúseností sme využili pri tvorbe „ekologického desatora“. Podľa požiadaviek koordinátora nesmelo mať naše desatoro formu zákazov, príkazov, či nariadení. Malo by do budúcna slúžiť ako odporúčanie, čo robiť, aby sa naša Zem mala dobre a prekypovala zdravím a krásou. Aj uvedené desatoro bolo umiestnené v spoločných priestoroch školy už 20. apríla, takže si ho okrem žiakov školy mohli prečítať aj rodičia a návštevníci školy.
V Deň Zeme- 22. apríla sme si všetkých desať opatrení prešli najprv slovne a potom nasledovala ich praktická realizácia. Nechýbali ani doplňujúce aktivity ku Dňu Zeme ako vysádzanie okrasných kvetín do črepníkov na školskom dvore, prezeranie prezentácie na interaktívnej tabuli s uvedenou tematikou, zhotovovanie záložky do knihy z odpadového materiálu, kvetu, zemegule, plagátov vyzývajúcich k ochrane našej planéty, k úprave a čisteniu školského dvora. Žiaci IX. ročníka ZŠ pod vedením pána učiteľa Mgr. Sáraiho sa spoločne s miestnym Poľovníckym zväzom zúčastnili čistenia čiernych skládok v obci.
Matematický klokan
Matematický klokan je medzinárodná matematická súťaž pre žiakov základných a stredných škôl. Vyhlasovateľom súťaže je asociácia "Kangourou sans frontiéres" so sídlom v Paríži. Organizátorom súťaže v Slovenskej republike je Talentída, n.o.
ZŠ Komenského 21 v Nesvadoch splnila základné kritérium súťaže a tým, že sa do nej prihlásilo viac ako 10 súťažiacich (spolu vo všetkých vekových kategóriách) mohli naši žiaci súťažiť vo viacerých z 13.-tich samostatných vekových kategórií.
Matematický klokan je dnes najväčšou žiackou súťažou na svete a inšpiruje na zápis do Guinnessovej knihy rekordov. Sme hrdí na to, že k tomuto číslu prispieva aj Slovensko, Základná škola v Nesvadoch a jej žiaci. Spomedzi množstva riešiteľov sa najúspešnejšou riešiteľkou uvedenej matematickej súťaže stala žiačka 1. ročníka. Gréta Smoláriková vyriešila náročné úlohy na 100%. Patrí jej naša gratulácia a obdiv. Želáme jej veľa ďalších úspechov v učení.