• Deň vody s knihou

• 31.03.2022 13:18
        • 22.3. každoročne oslavujeme Deň vody. Zvyšovanie povedomia žiakov o potrebe chrániť vodu a ochrániť tým našu budúcnosť je pre nás veľkou výzvou.

• I ako inakosť

• 31.03.2022 12:56
        • Od roku 2006 je 21. deň v mesiaci marec (21.3.) každoročne spojený s významnou udalosťou - Svetovým dňom Downovho syndrómu.

Školská špeciálna pedagogička nás v tejto súvislosti upozornila na ponožkovú výzvu uverejnenú v médiách. My sme výzvu prijali. A keďže sme o tejto udalosti vedeli len veľmi málo, rozhodli sme sa venovať jej pozornosť.

• Učenie s knihou

• 31.03.2022 12:42
        • V základnej škole je kniha neodlúčiteľnou pomôckou. Nech je doba akákoľvek moderná, bez knihy, ktorú si vieme chytiť do ruky, nalistovať ju a začítať sa do nej, učenie neexistuje. Pracovať s knihou neznamená iba čítať si ju. Kniha nám môže poslúžiť aj ako názorná pomôcka, doplnkový materiál, kontrolný materiál, motivačný činiteľ a spoločník pri učení.
        • Súťažili sme s Talentídou

• 23.03.2022 13:17
        • Súboj o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími prebieha nielen klasicky v rámci triedy, ale aj v celoslovenskom meradle. Tento školský rok sa súťaže zúčastnilo    vyše 10 000 žiakov. Aj žiaci našej školy prejavujú z roka na rok väčší záujem o vedomostné súťaže. O ktoré súťaže sa jedná?

• Korfbalový turnaj v Nitre.

• 22.03.2022 08:38
        • V sobotu, 19.3.2022, sa v nitrianskej športovej hale SPU odohral turnaj, na ktorom sa zúčastnili nové tímy z miest, ktoré doteraz korfbalovú ligu nehrali.