• Zippyho kamaráti - 2.B

• 15.01.2019 10:17
      • Zippy je náš kamarát,

on k nám chodí veľmi rád.

S ním sa vždy porozprávame,

radi ho medzi sebou máme...

• Touto básničkou prebúdzajú každý piatok na triednickej hodine žiaci z II. B lúčneho koníka Zippyho, ktorý cez týždeň spí v čarovnej škatuľke. Keď sa Zippy zobudí, deťom prináša nové aktivity. Z akej oblasti? Tej najdôležitejšej - z oblasti medziľudskej komunikácie.

Deti sa postupne učia rozpoznávať rôzne emócie, skúšajú stratégie, ako sa s nimi vyrovnať, učia sa vyjadrovať svoje pocity aj počúvať druhých... Je to skrátka hodina, na ktorej sa môžu schuti vyrozprávať. Niekedy 45 minút ani nestačí a v téme sa pokračuje aj na ďalší týždeň.

Zippy však nespí celý týždeň vo svojej škatuľke, cez víkend chodí aj na návštevy. Koniec týždňa trávi vždy u iného žiaka z 2. triedy a ten má potom hlavné slovo v pondelok. Porozpráva, čo spolu vyvádzali, čo spolu zažili. Projekt Zippyho kamaráti bude prebiehať celý školský rok a každá hodina bude niečím iná.

Určite však aj zaujímavá, aj poučná. Je to tak, Zippy?